זקוקים לייעוץ משפטי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  חקירה במשטרה

  כל אדם עלול להפוך לחשוד בביצוע עבירה כזו או אחרת. גם אנשים ישרי דרך שמצייתים לכל החוקים ולא סוטים מהם, עלולים לגלות שמישהו הגיש כנגדם תלונה. ישנם גם מקרים שבהם אדם מוזמן לתחנת המשטרה על-מנת למסור עדות ואז מגלה שהסטטוס שלו משתנה לחשוד וקצין משטרה מודיע לו שהחל מאותו רגע הוא תחת חקירה באזהרה. חשוב להבין שהחוקרים המשטרתיים אמנם מעוניינים להגיע אל האמת, אבל האינטרסים שלהם שונים ובמקרים רבים גם מנוגדים לאינטרסים של הנחקרים. בהתאם מומלץ בחום לא לעבור חקירה במשטרה ללא ייעוץ משפטי של עורך דין מנוסה. עו"ד בנימין מלכא אמון על סיוע למי שקיבלו זימון לחקירה וגם למי שנמצאים בעיצומה של פעולה זו.

  חקירה במשטרה עורך דין

  למה חשוב להתייעץ עם עו"ד לפני חקירה במשטרה?

  * קושי רגשי – חקירה משטרתית היא חוויה לא פשוטה, גם למי שזו לא הפעם הראשונה שבה הוא נחקר. הלחץ הנפשי עלול להוביל לטעויות, בעוד ייעוץ מעו"ד מיומן מסייע להפחית את הלחץ ולהימנע משגיאות שיעלו לכם ביוקר.

  * תרגילי חקירה – חוקרים במשטרה מוסמכים לבצע שורה ארוכה של תרגילים שמטרתם לגרום לנחקר לספק מידע שעלול לסבך אותו לרבות מידע שהוא לא מחויב לספק על-פי החוק. עורך דין עם ניסיון רב ינחה אתכם מתי כדאי לדבר ומתי האופציה הנכונה היא לשתוק.

  * סכנת מעצר – חקירות במשטרה עלולות להסתיים במעצר, תחילה ל-24 שעות ולאחר מכן, על בסיס דיון אצל שופט מעצרים תורן, גם לפרק זמן ארוך יותר. עצם הידיעה שהחירות עלולה להישלל מייצרת לחץ רב ולעיתים הנחקרים מתפתים "לסגור עסקאות" עם החוקרים – כולל עסקה שלא בהכרח תואמת את האינטרסים של הנחקר.

  חקירה במשטרה זכויות

  הבנה מהירה של המצב וייעוץ קריטי זכותו של כל אדם להתייעץ עם עורך דין לפני חקירה במשטרה. בנוסף, כל נחקר רשאי לבקש לעצור את החקירה כדי לקבל ייעוץ משפטי. בחירה זו לא משפיעה לרעה על האופן שבו החוקרים יתייחסו אליו ואין בה כדי להעיד על אשמה כלשהי. עו"ד בנימין מלכא אמון על קליטה מהירה של כל פרטי המידע הרלוונטיים לגבי החקירה, ועל מתן ייעוץ מועיל במיוחד לאחר בירור יסודי ומעמיק. השירות ניתן בזמינות מרבית ומתוך תחושת אחריות מלאה.

  ייעוץ לפני חקירה

  ייעוץ לפני חקירה

  הגעה לחקירת משטרה, או חקירת מצ"ח, ללא הכנה מוקדמת היא כמו הגעה למבחן מכריע בלי ללמוד אליו. למעשה, מדובר בתרחיש בעייתי אפילו יותר – משום שחקירה היא אירוע מלחיץ במיוחד שעלול להסתיים בכתב אישום חמור שיוביל לעונש קשה, לרבות מאסר בפועל. בהתאם מומלץ לכל מי שקיבל זימון להגיע לתחנת משטרה לצורך חקירה להתייעץ עם עורך דין. עוד כדאי לקחת בחשבון שגם מי שנקרא לתחנת המשטרה על-מנת למסור עדות עלול פתאום למצוא את עצמו במעמד של נחקר. עו"ד בנימין מלכא מספק שירותי ייעוץ לפני חקירה מזה שנים רבות בכל תחומי המשפט הפלילי וגם המשפט הצבאי.

  משרד עו"ד ייעוץ לפני חקירה

  למה לא כדאי לוותר על ייעוץ לפני חקירה

  * תרגילים שמבצעים החוקרים – גם אנשים חכמים וחדים עלולים ליפול למלכודות שונות שטווים חוקרי המשטרה בעזרת שלל תרגילים אפשריים. בהקשר זה כדאי לזכור שהאינטרסים של החוקרים לא בהכרח זהים לאלה של הנחקרים ולמעשה במקרים רבים מנוגדים להם.

  * סכנת מעצר – חקירה עלולה להוביל למעצר של עד 24 שעות, כשלאחר מכן המשטרה עשויה לפנות לשופט תורן לצורך הארכת מעצר. החשש מפני שלילת החירות עלול לחבל בשיקול הדעת של הנחקרים, ואילו ייעוץ של עו"ד מנוסה מסייע להם להבין מהי ההתנהלות המיטבית מבחינתם.

  * לחץ – חקירה במשטרה היא חוויה מלחיצה ובפרט עבור מי שלא התנסה בה בעבר (אם כי גם מי שכבר נחקר בהחלט עשוי לחוות מתח רב, כבר מרגע הזימון למשטרה). סטרס כידוע גורם לשגיאות, וכדי למזער את הסיכוי לטעויות שכאלה כדאי לפנות מבעוד מועד לעורך דין מיומן.

  ייעוץ לפני חקירה עורך דין

  הכוונה מדויקת ורבת תועלת קבלת ייעוץ לפני חקירה וגם במהלכה היא זכות בסיסית של כל אדם, ולחוקרי המשטרה אסור למנוע אותה וגם לא לנסות לעשות זאת. כלל זה תקף גם כשמדובר על חקירת מצ"ח, כשלכל חייל הזכות לבחור את עורך הדין איתו יתייעץ. עו"ד בנימין מלכא הוא איש מקצוע בעל ניסיון רחב היקף לאחר שנים רבות של עבודה בפירמות מהמובילות בישראל. הניסיון הרב בצירוף הלמידה המתמדת והמחויבות המלאה לספק את השירות הטוב ביותר לכל לקוח, באים לידי ביטוי גם במסגרת הייעוץ לקראת חקירה בכל תחומי המשפט הפלילי והצבאי.

  זקוקים לייעוץ משפטי דחוף?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   מידע נוסף בנושא

   חקירה משטרתית עורך דין

   כיצד מתנהלת חקירה משטרתית?

   * הודעה רשמית – על חוקרי המשטרה ליידע בצורה מסודרת את האדם כי הוא נחקר (בניגוד למשל למסירת עדות, מצב שבו האדם אינו חשוד בביצוע עבירה כלשהי אלא מוזמן רק כדי לספק מידע). החוקרים חייבים גם ליידע את הנחקר כי זכותו להתייעץ עם עורך דין, וגם אם לא עשו זאת באופן בולט, הזכות כמובן עדיין קיימת. 

   * שיחה – בחלק מהמקרים החקירה תתנהל במתכונת של שיחה, לכאורה נינוחה, בין הנחקר לחוקרים. חשוב לקחת בחשבון שגם אם החוקרים מפגינים ידידותיות ואפילו מצהירים על רצון לעזור – בסופו של דבר האינטרסים שלהם עשויים להיות שונים לגמרי.

   * תרגילי חקירה – עוד דגש מרכזי הוא המיומנות של החוקרים בהפעלת תרגילים שונים, גם במהלך החקירה עצמה וגם כשלכאורה יש הפסקה – בין אם הנחקר נשאר בחדר ובין אם יצא למסדרון, לחצר וכו'. כדאי לזכור בכל רגע במהלך השהות בתחנת המשטרה שכל דבר שנאמר עלול לשמש כנגד הנחקר.

   * הצעת עסקאות – כגון "אם תודה, לא נצטרך לעצור אותך". מומלץ לא לחתום על שום הסכם בלי להתייעץ קודם עם עו"ד שיוכל לזהות מוקשים וסעיפים לא רצויים מבחינתכם.

   חקירה משטרתית

   חקירה משטרתית היא חוויה מלחיצה מאוד לכל אחד, ובפרט למי שזו עבורו הפעם הראשונה שבה הוא יושב בתחנת משטרה מול חוקרים במעמד של חשוד. כדאי לזכור שמטרת החקירה במשטרה היא מצד אחד בירור יסודי של עובדות בנוגע למקרה כזה או אחר כדי להגיע אל האמת, אבל מצד שני בחלק מהמקרים לחוקרים יש אינטרסים אחרים לגמרי מאלה של הנחקרים. בהתאם מומלץ לכל אדם שקיבל זימון לחקירה או שנעצר והובל באופן מידי לחקירה להתייעץ עם עורך דין – כדי לא לעשות טעויות שעלולות לעלות לו בהמשך ביוקר. עו"ד בנימין מלכא כבר סייע לנחקרים רבים להתנהל באופן מושכל שהולם את האינטרסים שלהם.

   משרד עורכי דין חקירה משטרתית

   סיוע קריטי במצב מלחיץ במיוחד במצבי לחץ – וחקירה במשטרה היא סיטואציה מלחיצה במיוחד – כל אדם, כולל החכם ביותר, עלול לטעות. ייעוץ של עורך דין מנוסה לקראת או במהלך חקירה משטרתית עשוי להיות ההבדל בין טעויות קשות לבין התנהלות חכמה. עו"ד בנימין מלכא עבד במשך שנים רבות בפירמות עורכי דין גדולות וצבר ניסיון מגוון ויקר ערך, כולל בסיוע לנחקרים והגנה על זכויותיהם. הניסיון, הבקיאות והמחויבות מתורגמים לשירות מועיל גם כיום, במסגרת המשרד העצמאי שהקים עו"ד מלכא, שירות שניתן בזמינות גבוהה.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן