זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  חקירה במשטרה

  כל אדם עלול להפוך לחשוד בביצוע עבירה כזו או אחרת. גם אנשים ישרי דרך שמצייתים לכל החוקים ולא סוטים מהם, עלולים לגלות שמישהו הגיש כנגדם תלונה. ישנם גם מקרים שבהם אדם מוזמן לתחנת המשטרה על-מנת למסור עדות ואז מגלה שהסטטוס שלו משתנה לחשוד וקצין משטרה מודיע לו שהחל מאותו רגע הוא תחת חקירה באזהרה. חשוב להבין שהחוקרים המשטרתיים אמנם מעוניינים להגיע אל האמת, אבל האינטרסים שלהם שונים ובמקרים רבים גם מנוגדים לאינטרסים של הנחקרים. בהתאם מומלץ בחום לא לעבור חקירה במשטרה ללא ייעוץ משפטי של עורך דין מנוסה. עו"ד בנימין מלכא אמון על סיוע למי שקיבלו זימון לחקירה וגם למי שנמצאים בעיצומה של פעולה זו.

  חקירה במשטרה עורך דין

  למה חשוב להתייעץ עם עו"ד לפני חקירה במשטרה?

  * קושי רגשי – חקירה משטרתית היא חוויה לא פשוטה, גם למי שזו לא הפעם הראשונה שבה הוא נחקר. הלחץ הנפשי עלול להוביל לטעויות, בעוד ייעוץ מעו"ד מיומן מסייע להפחית את הלחץ ולהימנע משגיאות שיעלו לכם ביוקר.

  * תרגילי חקירה – חוקרים במשטרה מוסמכים לבצע שורה ארוכה של תרגילים שמטרתם לגרום לנחקר לספק מידע שעלול לסבך אותו לרבות מידע שהוא לא מחויב לספק על-פי החוק. עורך דין עם ניסיון רב ינחה אתכם מתי כדאי לדבר ומתי האופציה הנכונה היא לשתוק.

  * סכנת מעצר – חקירות במשטרה עלולות להסתיים במעצר, תחילה ל-24 שעות ולאחר מכן, על בסיס דיון אצל שופט מעצרים תורן, גם לפרק זמן ארוך יותר. עצם הידיעה שהחירות עלולה להישלל מייצרת לחץ רב ולעיתים הנחקרים מתפתים "לסגור עסקאות" עם החוקרים – כולל עסקה שלא בהכרח תואמת את האינטרסים של הנחקר.

  חקירה במשטרה זכויות

  הבנה מהירה של המצב וייעוץ קריטי זכותו של כל אדם להתייעץ עם עורך דין לפני חקירה במשטרה. בנוסף, כל נחקר רשאי לבקש לעצור את החקירה כדי לקבל ייעוץ משפטי. בחירה זו לא משפיעה לרעה על האופן שבו החוקרים יתייחסו אליו ואין בה כדי להעיד על אשמה כלשהי. עו"ד בנימין מלכא אמון על קליטה מהירה של כל פרטי המידע הרלוונטיים לגבי החקירה, ועל מתן ייעוץ מועיל במיוחד לאחר בירור יסודי ומעמיק. השירות ניתן בזמינות מרבית ומתוך תחושת אחריות מלאה.

  ייעוץ לפני חקירה

  ייעוץ לפני חקירה

  הגעה לחקירת משטרה, או חקירת מצ"ח, ללא הכנה מוקדמת היא כמו הגעה למבחן מכריע בלי ללמוד אליו. למעשה, מדובר בתרחיש בעייתי אפילו יותר – משום שחקירה היא אירוע מלחיץ במיוחד שעלול להסתיים בכתב אישום חמור שיוביל לעונש קשה, לרבות מאסר בפועל. בהתאם מומלץ לכל מי שקיבל זימון להגיע לתחנת משטרה לצורך חקירה להתייעץ עם עורך דין. עוד כדאי לקחת בחשבון שגם מי שנקרא לתחנת המשטרה על-מנת למסור עדות עלול פתאום למצוא את עצמו במעמד של נחקר. עו"ד בנימין מלכא מספק שירותי ייעוץ לפני חקירה מזה שנים רבות בכל תחומי המשפט הפלילי וגם המשפט הצבאי.

  משרד עו"ד ייעוץ לפני חקירה

  למה לא כדאי לוותר על ייעוץ לפני חקירה

  * תרגילים שמבצעים החוקרים – גם אנשים חכמים וחדים עלולים ליפול למלכודות שונות שטווים חוקרי המשטרה בעזרת שלל תרגילים אפשריים. בהקשר זה כדאי לזכור שהאינטרסים של החוקרים לא בהכרח זהים לאלה של הנחקרים ולמעשה במקרים רבים מנוגדים להם.

  * סכנת מעצר – חקירה עלולה להוביל למעצר של עד 24 שעות, כשלאחר מכן המשטרה עשויה לפנות לשופט תורן לצורך הארכת מעצר. החשש מפני שלילת החירות עלול לחבל בשיקול הדעת של הנחקרים, ואילו ייעוץ של עו"ד מנוסה מסייע להם להבין מהי ההתנהלות המיטבית מבחינתם.

  * לחץ – חקירה במשטרה היא חוויה מלחיצה ובפרט עבור מי שלא התנסה בה בעבר (אם כי גם מי שכבר נחקר בהחלט עשוי לחוות מתח רב, כבר מרגע הזימון למשטרה). סטרס כידוע גורם לשגיאות, וכדי למזער את הסיכוי לטעויות שכאלה כדאי לפנות מבעוד מועד לעורך דין מיומן.

  ייעוץ לפני חקירה עורך דין

  הכוונה מדויקת ורבת תועלת קבלת ייעוץ לפני חקירה וגם במהלכה היא זכות בסיסית של כל אדם, ולחוקרי המשטרה אסור למנוע אותה וגם לא לנסות לעשות זאת. כלל זה תקף גם כשמדובר על חקירת מצ"ח, כשלכל חייל הזכות לבחור את עורך הדין איתו יתייעץ. עו"ד בנימין מלכא הוא איש מקצוע בעל ניסיון רחב היקף לאחר שנים רבות של עבודה בפירמות מהמובילות בישראל. הניסיון הרב בצירוף הלמידה המתמדת והמחויבות המלאה לספק את השירות הטוב ביותר לכל לקוח, באים לידי ביטוי גם במסגרת הייעוץ לקראת חקירה בכל תחומי המשפט הפלילי והצבאי.

  חקירות מצח

  בישראל קיימת מערכת משפט אזרחית וכן מערכת משפט צבאית. מערכת המשפט הצבאית היא למעשה מערכת שמטרתה היא לטפל בכל העבירות אשר מתרחשות במסגרת השירות בצה"ל ולא משנה אם מדובר על חיילים בסדיר, חיילים בקבוע, אזרחים עובדי צה"ל, נגדים ועוד, הרי שחשוב מאוד לדעת כי מי שיחקור אתכם במידה והייתם מעורבים בפרשה כלשהי תהיה המשטרה הצבאית או מצח. המשטרה הצבאית היא גוף אשר מבצע חקירות שונות של אנשים הכפופים תחת צבא ההגנה לישראל מתוקף תפקידם. אם אתם תוהים מה חשוב לדעת על חקירות מצח וכיצד יש להתנהל בחקירה מעין זאת, כדאי שתמשיכו לקרוא את הדברים הבאים.

  חקירות מצח – מה צריך לדעת?

  אם אתם תוהים כיצד מתחילות חקירות מצח, הרי שישנם מקרים שונים אשר יכולים להוביל לפתיחתה של חקירה מעין זאת, כך לדוגמא: אם קיים מידע פלילי כלשהו נגד חייל, הרי שלא פעם תיפתח נגדו חקירה, אם ישנו מידע מודיעיני כלשהי על עבירה שביצע חייל, כאשר מידע מודיעני לרוב יתייחס לעבירות סמים, הרי שחקירה מעין זאת יכולה להתחיל. אם הוגשה תלונה על חייל כזה או אחר, כאשר לא פעם מדובר על תלונה בגין הטרדה מינית, תתחיל חקירה, אם חייל נתן דגימת שתן והתגלה בה סם כלשהו, גם במקרה הזה ייתכן כי תפתח חקירה. מקרים נוספים שבגינם יכולים להיפתח חקירה במצח אם חייל כלשהו הופלל הן באופן עצמאי והן על ידי חייל אחר או אם סוכן סמוי השיג מידע על חייל שיש לפתוח בגינו חקירה כנגד אותו חייל. חקירות מצח הן חקירות שחשוב מאוד להתכונן אליהן בצורה הטובה ביותר וזאת בכדי שלא לעשות משהו או להגיד משהו שיוביל להפללה.

   כיצד מתנהלים בחקירת מצח?

  חשוב מאוד לדעת כי ברוב המקרים המשטרה הצבאית לא מזמנת את החיילים לחקירה מסודרת ועל כן, אם זומנתם לחקירה, חשוב מאוד שתתייחסו לזה ברצינות ותתכוננו היטב לחקירה המדוברת. בכדי להתכונן היטב לחקירה זאת כדאי מאוד לפנות לשירותיו של עורך דין צבאי מקצועי ומנוסה, אשר יודע כיצד מתנהלות חקירות מעין אלה ומכיר היטב את מערכת המשפט הצבאית. עורך דין מעין זה יסייע לכם להבין כיצד מתנהלת חקירה מעין זאת ומה עליכם לעשות בחקירה שכזאת.

  חקירה משטרתית

  חקירה משטרתית איננה מהווה דבר שקל להתמודד אתו. אם אתם עומדים בפני חקירת משטרה, לא כדאי שתעברו אותה לבד, אלא חשוב ביותר שתפנו לשירותיו של עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה אשר יסייע לכם להתמודד עם החקירה בצורה הטובה ביותר, לדעת מה הזכויות שלכם ובעיקר לא להגיע למצב שבו אתם אומרים משהו בחקירה שיכול להוות עילה להגשת כתב אישום נגדכם. אין ספק כי חקירה משטרתית איננה עניין של מה בכך וחשוב ביותר להתכונן לקראתה בצורה נכונה ובליווי של איש מקצוע שמכיר היטב את החקירות המדוברות.

  מדוע חשוב לגשת לחקירה במשטרה לאחר ייעוץ?

  חשוב מאוד שטרם אדם ניגש לחקירה במשטרה הוא יקבל ייעוץ מעורך דין פלילי מקצועי ומנוסה שכן, הייעוץ של עורך דין מעין זה לא פעם יכול להיות הגבול הדק שבין מעצר לחופש, שבין הגשת כתב אישום לשחרור ללא הגשת כתב אישום. אין ספק כי מדובר על דבר קריטי וחשוב ביותר ואין ספק שאם זומנתם לחקירה במשטרה, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה אשר יסייע לכם להבין בפני מה אתם עומדים, כיצד להתמודד עם המצב בצורה הטובה ביותר, כיצד להתנהל בחקירה, מהם הזכויות שלכם, על איזה שאלות כדאי לכם לענות ועל איזה שאלות לא כדאי לכם לענות. הוא יסייע לכם להבין איזה תרגילים החוקרים יכולים לעשות לכם במהלך החקירה ועוד. בכדי לעבור את החקירה בשלום ובמינימום נזק, חשוב שעורך דין יסביר לכם את כל הדברים הללו ויעניק לכם ייעוץ מהניסיון המשמעותי שלו בתחום המדובר.

  כיצד בוחרים עורך דין לליווי לפני חקירה משטרתית?

  אם אתם תוהים כיצד תבחרו עורך דין לפני חקירה משטרתית, הרי שחשוב שתדעו קודם כל כי מדובר על עורך דין המתמחה בפלילים. עורך דין מעין זה חייב להיות בעל ניסיון משמעותי ביותר בכל הנוגע לייעוץ לפני חקירות משטרתיות. חשוב שיהיה לו ידע רחב היקף בתחום וכן, חשוב מאוד שתקבלו עליו לא מעט המלצות מלקוחות מרוצים שנעזרו בו והוא סייע להם רבות.

  זקוקים לייעוץ משפטי דחוף?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   מידע נוסף בנושא

   חקירה משטרתית עורך דין

   כיצד מתנהלת חקירה משטרתית?

   * הודעה רשמית – על חוקרי המשטרה ליידע בצורה מסודרת את האדם כי הוא נחקר (בניגוד למשל למסירת עדות, מצב שבו האדם אינו חשוד בביצוע עבירה כלשהי אלא מוזמן רק כדי לספק מידע). החוקרים חייבים גם ליידע את הנחקר כי זכותו להתייעץ עם עורך דין, וגם אם לא עשו זאת באופן בולט, הזכות כמובן עדיין קיימת. 

   * שיחה – בחלק מהמקרים החקירה תתנהל במתכונת של שיחה, לכאורה נינוחה, בין הנחקר לחוקרים. חשוב לקחת בחשבון שגם אם החוקרים מפגינים ידידותיות ואפילו מצהירים על רצון לעזור – בסופו של דבר האינטרסים שלהם עשויים להיות שונים לגמרי.

   * תרגילי חקירה – עוד דגש מרכזי הוא המיומנות של החוקרים בהפעלת תרגילים שונים, גם במהלך החקירה עצמה וגם כשלכאורה יש הפסקה – בין אם הנחקר נשאר בחדר ובין אם יצא למסדרון, לחצר וכו'. כדאי לזכור בכל רגע במהלך השהות בתחנת המשטרה שכל דבר שנאמר עלול לשמש כנגד הנחקר.

   * הצעת עסקאות – כגון "אם תודה, לא נצטרך לעצור אותך". מומלץ לא לחתום על שום הסכם בלי להתייעץ קודם עם עו"ד שיוכל לזהות מוקשים וסעיפים לא רצויים מבחינתכם.

   חקירה משטרתית

   חקירה משטרתית היא חוויה מלחיצה מאוד לכל אחד, ובפרט למי שזו עבורו הפעם הראשונה שבה הוא יושב בתחנת משטרה מול חוקרים במעמד של חשוד. כדאי לזכור שמטרת החקירה במשטרה היא מצד אחד בירור יסודי של עובדות בנוגע למקרה כזה או אחר כדי להגיע אל האמת, אבל מצד שני בחלק מהמקרים לחוקרים יש אינטרסים אחרים לגמרי מאלה של הנחקרים. בהתאם מומלץ לכל אדם שקיבל זימון לחקירה או שנעצר והובל באופן מידי לחקירה להתייעץ עם עורך דין – כדי לא לעשות טעויות שעלולות לעלות לו בהמשך ביוקר. עו"ד בנימין מלכא כבר סייע לנחקרים רבים להתנהל באופן מושכל שהולם את האינטרסים שלהם.

   משרד עורכי דין חקירה משטרתית

   סיוע קריטי במצב מלחיץ במיוחד במצבי לחץ – וחקירה במשטרה היא סיטואציה מלחיצה במיוחד – כל אדם, כולל החכם ביותר, עלול לטעות. ייעוץ של עורך דין מנוסה לקראת או במהלך חקירה משטרתית עשוי להיות ההבדל בין טעויות קשות לבין התנהלות חכמה. עו"ד בנימין מלכא עבד במשך שנים רבות בפירמות עורכי דין גדולות וצבר ניסיון מגוון ויקר ערך, כולל בסיוע לנחקרים והגנה על זכויותיהם. הניסיון, הבקיאות והמחויבות מתורגמים לשירות מועיל גם כיום, במסגרת המשרד העצמאי שהקים עו"ד מלכא, שירות שניתן בזמינות גבוהה.

   שאלות תשובות-כל מה שחשוב לדעת:

   מהו תפקידו של עורך דין פלילי?

   עורך דין פלילי מספק ייצוג משפטי לאנשים העומדים בפני כתב אישום פלילי.
   פועל לבניית הגנה משפטית חזקה, לנהל משא ומתן לעסקות טיעון וייצוג לקוחותיו בבית המשפט.

   מדוע ייצוגו של עורך דין פלילי חשוב ומשמעותי?

   אם אתם עומדים בפני כתב אישום פלילי, חשוב והכרחי להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי.

   עורך דין פלילי מומחה יכול לספק לך את ההכוונה והתמיכה המשפטית הדרושה לך כדי לנווט במערכת המשפט הפלילית, לבנות הגנה חזקה ולהשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור התיק שלך.

   כמה עולה עורך דין פלילי?

   העלות של עורך דין פלילי משתנה בהתאם לניסיון, מומחיות ומיקומו.

   רוב עורכי הדין הפליליים עובדים על בסיס שכר טרחה והעלויות הכרוכות בכך יכולות לנוע בין כמה מאות שקלים ועד לעשרות אלפי שקלים. חשוב להכיר את העלויות הכרוכות בכך ואת אפשרויות התשלום הזמינות בעת בחירת עורך דין פלילי.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן