זקוקים לייעוץ משפטי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  סמים בצבא

  הנורמות החברתיות השתנו במידה ניכרת ב-2 העשורים האחרונים, ובפרט השתנה היחס של רוב רובדי החברה הישראלית לשימוש בסמים קלים. ישנם לא מעט חברי כנסת שמקדמים לגליזציה של שימוש בקנאביס, וגם סמים אחרים הם תופעה שנפוצה בקרב אוכלוסיות שונות. יחד עם זאת צה"ל מתייחס לשימוש בסמים בחומרה רבה גם היום, בעיקר עקב האחריות הרבה שיש לחיילים בכל התפקידים, הן בסדיר והן בקבע. בהתאם צריכת סמים בצבא  מכל הסוגים, עלולה להוביל לענישה קשה. על-מנת שלא לשלם מחיר יקר מאוד על סם כזה או אחר, מומלץ להיעזר בעורך דין עם ניסיון בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות ספציפיות של שימוש בסמים או מכירתם תוך כדי השירות הצבאי.

   

  עו"ד סמים בצבא

  העונשים על צריכת סמים בצבא:

  * שלילת מענק השחרור והפיקדון – גם על צריכה של סמים קלים, כולל בנסיבות אזרחיות (כלומר מחוץ לבסיס), ואפילו אם מדובר על מעידה חד-פעמית, תיתכן שלילה של מענק השחרור והפיקדון, כלומר קנס כספי גבוה.

  * שלילת רישיון – גם הרישיון הצבאי וגם הרישיון האזרחי, כך שהפגיעה עלולה לבוא לידי ביטוי גם בתום השירות בצה"ל.

  * הורדה בדרגה ושינוי הסיווג הביטחוני – כך שהחייל או החיילת לא יוכלו יותר למלא תפקידים רגישים ומשמעותיים.

  * מאסר בפועל – כולל לפרקי זמן לא מבוטלים.

   

  משרד עורכי דין סמים בצבא

  איך עורך דין צבאי מסייע לחשודים ונאשמים בשימוש בסמים במהלך השירות?

  צריכת סמים בצבא, שלא לדבר על מכירת חומרים שמוגדרים כמסוכנים ואסורים, עלולה להוביל לענישה קשה. אם נפתחה כנגדכם חקירת מצ"ח בנושא, זכותכם להתייעץ עם כל עורך דין שתבחרו – וכדאי לממש זכות זו ולפנות לאיש מקצוע שכבר טיפל בהצלחה במקרים דומים. עו"ד בנימין מלכא צבר ניסיון רב הן בתחום המשפט הפלילי והן בתחום המשפט הצבאי, ובפרט ייצג חיילים שנחשדו והואשמו בעבירות סמים. ייצוג מקצועי ששם דגש רב על הנסיבות האישיות, על פגמים בראיות, על הבעת חרטה ועל גורמים נוספים שמטים את הכף לטובת החייל או החייל מוביל לתוצאות הרצויות: מינימום ענישה ואפילו זיכוי והיעדר רישום פלילי. השירות של עו"ד מלכא ניתן בזמינות גבוהה, מתוך מחויבות מוחלטת ללקוח, בנחישות ועל בסיס היכרות טובה עם דרכי ההתנהלות של הרשויות הרלוונטיות בצה"ל.

  עבירות סמים בצבא

  עבירות סמים בצבא

  צה"ל, כמו כל צבא, הוא גוף נוקשה מטבעו, שכן מילוי כל המשימות שמוטלות עליו מחייבות היררכיה ברורה ומשמעת מוחלטת מצד כל מי שמשרת בגוף גדול זה – גם בסדיר, גם בקבע וגם במילואים. בהתאם גם ההתייחסות לביצוע עבירות סמים בצבא חמורה מאוד, ובפרט בהשוואה להתייחסות לביצוע עבירות דומות מצד אזרחים. בהקשר זה חשוב לדעת כי מבחינת הצבא, לא בהכרח יש הבדל בין שימוש בסם בתוך הבסיס לבין שימוש בסם ע"י חייל בזמן חופשה. בהתאם מומלץ לכל חייל או חיילת שחשודים או מואשמים בעבירה בתחום הסמים בצבא להתייעץ עם עורך דין מנוסה. עו"ד בנימין מלכא הוא מומחה למשפט פלילי ומשפט צבאי שכבר עזר לרבים להיחלץ ממצבים מורכבים בעקבות שימוש בסם.

   

  עורך דין עבירות סמים בצבא

  אילו עבירות סמים בצבא עלולות להוביל למאסר?

  * סירוב לבצע בדיקת שתן – חשוב להדגיש כי לא כל דרישה לבצע בדיקת שתן חובה לכבד. רק כשישנו צו ספציפי שהוצא ע"י קש"ב (קצין שיפוט בכיר) לגבי חייל מסוים, חובה לשתף פעולה. בכל מצב אחר, ובפרט כשמתבצעות בדיקות מדגמיות, תוכלו לסרב לדרישה וגם לבקש להתייעץ עם עורך דין. לעומת זאת אם ישנו צו קש"ב, סירוב לעבור את הבדיקה עלול להוביל לעונש מאסר של עד שנתיים!

  * שימוש בסמים בבסיס – כולל במקרים שבהם מדובר במעידה חד-פעמית. גם אם השימוש בסם כזה או אחר התרחש מחוץ לבסיס, הענישה עלולה להיות קשה.

  * סחר בסמים – עבירה חמורה במיוחד גם כשמדובר באזרחים, וגם חיילים שמואשמים בה עלולים להיכלא לשנים רבות.

   

  משרד עו"ד עבירות סמים בצבא

  איך עו"ד מנוסה מונע מאסר בפועל? עבירות סמים בצבא עלולות כאמור להוביל למאסר בפועל, ואפילו ממושך. עורך דין עם ניסיון בייצוג חיילים החשודים בביצוע עבירות אלה, עשוי להיות ההבדל בין כלא לבין עונשים קלים יותר ואפילו הגעה להסדר מותנה – הסדר שבו הצבא סוגר את התיק ללא רישום פלילי וכמובן ללא עונש, כשבתמורה החייל מתחייב לעמוס במספר תנאים (למשל ביצוע בדיקות שתן תקופתיות). עו"ד בנימין מלכא מספק ייעוץ משפטי והגנה לחשודים ונאשמים בעבירות סמים על בסיס ניסיון רחב היקף, היכרות מעמיקה עם המערכת הצבאית והתנהלות נחושה.

  זקוקים לייעוץ משפטי דחוף?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן