זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  סמים בצבא

  הנורמות החברתיות השתנו במידה ניכרת ב-2 העשורים האחרונים, ובפרט השתנה היחס של רוב רובדי החברה הישראלית לשימוש בסמים קלים. ישנם לא מעט חברי כנסת שמקדמים לגליזציה של שימוש בקנאביס, וגם סמים אחרים הם תופעה שנפוצה בקרב אוכלוסיות שונות. יחד עם זאת צה"ל מתייחס לשימוש בסמים בחומרה רבה גם היום, בעיקר עקב האחריות הרבה שיש לחיילים בכל התפקידים, הן בסדיר והן בקבע. בהתאם צריכת סמים בצבא  מכל הסוגים, עלולה להוביל לענישה קשה. על-מנת שלא לשלם מחיר יקר מאוד על סם כזה או אחר, מומלץ להיעזר בעורך דין עם ניסיון בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות ספציפיות של שימוש בסמים או מכירתם תוך כדי השירות הצבאי.

  סמים בצבא

  לא פעם חיילים צעירים אינם מתייחסים בחומרה לשימוש בסמים במהלך השירות הצבאי שלהם. מכיוון שהם חשים כי המדיניות הנוגעת לסמים באזרחות היא מאוד מקלה, הרי שהם בטוחים כי גם במסגרת הצבאית יקלו איתם במידה והם ייתפסו משתמשים בסמים. יחד עם זאת, חשוב מאוד לגעת כי הרשויות הצבאיות מתייחסות בצורה מאוד מחמירה לעבירות סמים בצבא, בין אם מדובר על עבירות שימוש בסמים ובין אם מדובר על עבירות אחזקת סמים ולא משנה אם מדובר על סמים קלים או סמים כבדים. חייל אשר תופסים אותו משתמש בסמים, בין אם הוא בבסיס שלו ובין הם הוא בחופשה, הוא חייל אשר מצוי בסכנה ויכול להיגרם לו נזק מהותי ביותר. על כן, אם אתם חיילים ונתפסתם על עבירת סמים, חשוב מאוד שתבחרו בשירותיו של עורך דין מומחה בתחום עבירות סמים בצבא.

  שימוש בסמים בצבא- מה המשמעות?

  עבירת סמים בצבא היא עבירה פלילית חמורה ביותר. ניתן לומר כי במסגרת הצבאית מדובר על עבירה חמורה יותר מכפי שהיא נתפסת במסגרת האזרחית. חייל אשר חשוד בשימוש בסמים, ייחקר באזהרה במצ"ח וכן ייפתח נגדו תיק פלילי ובשלב מאוחר יותר גם ייתכן שיוגש נגדו כתב אישום. כתב אישום יבוסס על ראיות שונות אשר יאספו כנגד החייל במהלך החקירה והוא יוגש לבית הדין הצבאי שהוא בית הדין אשר מקביל לבתי המשפט המחוזיים. אם החייל יורשע בעבירה אשר יוחסה לו, יוטל עליו עונש ולרוב יהיה מדובר על עונש מאסר ממושך. חשוב להבין כי גם חייל אשר נתפס משתמש בסמים במהלך חופשה בצבא, צפוי להישפט בחומרה ועל כן, בהחלט לא כדאי להשתמש בסמים בין אם במסגרת השירות בפועל בבסיס ובין אם במסגרת חופשה מהצבא בבית.

  מה תעשו אם אתם חשודים בעבירת סמים בצבא?

  אם אתם חשודים בביצוע עבירת סמים בצבא, זה הזמן שלכם לפנות לשירותיו של עורך דין צבאי המומחה בייצוג במערכת הצבאית בכל סוגי העבירות השונות לרבות עבירות סמים. עורך דין צבאי אשר מכיר היטב את מערכת המשפט הצבאית ידע כיצד לסייע לכם לצאת עם העונש המינימלי מהמצב שאתם נתונים בו והדבר החשוב ביותר, הוא ינסה לסייע לכם להימנע מרישום פלילי שיכול להשפיע באופן מהותי ביותר על העתיד שלכם.

  עו"ד סמים בצבא

  העונשים על צריכת סמים בצבא:

  * שלילת מענק השחרור והפיקדון – גם על צריכה של סמים קלים, כולל בנסיבות אזרחיות (כלומר מחוץ לבסיס), ואפילו אם מדובר על מעידה חד-פעמית, תיתכן שלילה של מענק השחרור והפיקדון, כלומר קנס כספי גבוה.

  * שלילת רישיון – גם הרישיון הצבאי וגם הרישיון האזרחי, כך שהפגיעה עלולה לבוא לידי ביטוי גם בתום השירות בצה"ל.

  * הורדה בדרגה ושינוי הסיווג הביטחוני – כך שהחייל או החיילת לא יוכלו יותר למלא תפקידים רגישים ומשמעותיים.

  * מאסר בפועל – כולל לפרקי זמן לא מבוטלים.

   

  משרד עורכי דין סמים בצבא

  איך עורך דין צבאי מסייע לחשודים ונאשמים בשימוש בסמים במהלך השירות?

  צריכת סמים בצבא, שלא לדבר על מכירת חומרים שמוגדרים כמסוכנים ואסורים, עלולה להוביל לענישה קשה. אם נפתחה כנגדכם חקירת מצ"ח בנושא, זכותכם להתייעץ עם כל עורך דין שתבחרו – וכדאי לממש זכות זו ולפנות לאיש מקצוע שכבר טיפל בהצלחה במקרים דומים. עו"ד בנימין מלכא צבר ניסיון רב הן בתחום המשפט הפלילי והן בתחום המשפט הצבאי, ובפרט ייצג חיילים שנחשדו והואשמו בעבירות סמים. ייצוג מקצועי ששם דגש רב על הנסיבות האישיות, על פגמים בראיות, על הבעת חרטה ועל גורמים נוספים שמטים את הכף לטובת החייל או החייל מוביל לתוצאות הרצויות: מינימום ענישה ואפילו זיכוי והיעדר רישום פלילי. השירות של עו"ד מלכא ניתן בזמינות גבוהה, מתוך מחויבות מוחלטת ללקוח, בנחישות ועל בסיס היכרות טובה עם דרכי ההתנהלות של הרשויות הרלוונטיות בצה"ל.

  עבירות סמים בצבא

  עבירות סמים בצבא

  צה"ל, כמו כל צבא, הוא גוף נוקשה מטבעו, שכן מילוי כל המשימות שמוטלות עליו מחייבות היררכיה ברורה ומשמעת מוחלטת מצד כל מי שמשרת בגוף גדול זה – גם בסדיר, גם בקבע וגם במילואים. בהתאם גם ההתייחסות לביצוע עבירות סמים בצבא חמורה מאוד, ובפרט בהשוואה להתייחסות לביצוע עבירות דומות מצד אזרחים. בהקשר זה חשוב לדעת כי מבחינת הצבא, לא בהכרח יש הבדל בין שימוש בסם בתוך הבסיס לבין שימוש בסם ע"י חייל בזמן חופשה. בהתאם מומלץ לכל חייל או חיילת שחשודים או מואשמים בעבירה בתחום הסמים בצבא להתייעץ עם עורך דין מנוסה. עו"ד בנימין מלכא הוא מומחה למשפט פלילי ומשפט צבאי שכבר עזר לרבים להיחלץ ממצבים מורכבים בעקבות שימוש בסם.

  עבירות סמים בצבא הן עבירות נפוצות מאוד. לא מעט חקירות אשר מבצעת המשטרה הצבאית הן חקירות הנוגעות לשימוש בסמים. לא פעם חיילים בטוחים כי המערכת הצבאית איננה מחמירה בעבירות אלה שכן, הם רואים כי מדובר על תופעה שכיחה ביותר באזרחות שלא פעם לא מתייחסים אליה בחומרה ועל כן, חיילים רבים נתפסים בעבירות סמים ואז מבינים כי המערכת המשפטית הצבאית מתייחסת לעבירות הללו בחומרה רבה. אם אתם נחשדים בביצוע עבירות סמים בצבא, חשוב מאוד שתבחרו בשירותיו של עורך דין צבאי מקצועי ומנוסה אשר יסייע לכם להתמודד עם המצב בצורה הטובה ביותר.

  מה יקרה לחייל אשר חשוד בעבירת סמים בצבא?

  אם נודע למשטרה הצבאית כי ישנו חייל החשוד בשימוש בסמים, הרי שהיא תעצור את החייל בכדי לחקור אותו או תזמן אותו לחקירה. לא פעם יתבצע חיפוש על הגוף של החייל, בחפצים האישיים שלו, בחדר שלו ולעיתים גם בבית הפרטי שלו. הטלפון הנייד שלו יוחרם ויתבצעו פעולות שונות שמטרתן היא להבין האם החייל ביצע פעולות שונות עם סמים שהיו לו ועוד. מעבר לכך, החייל ידרש לתת דגימת שתן וזאת בכדי לבדוק האם הוא השתמש בסמים. אם הוא יסרב לתת את הדגימה המדוברת ויש חשד סביר כי הוא משתמש בסמים, הרי שיוצא נגדו צו שמחייב אותו לתת את הדגימה ואם הוא יסרב לצו הרי שיהיה מדובר בעבירה בפני עצמה. אם לחוקרים במצח אין מספיק ראיות וכן דגימת השתן שנתן החייל יצאה תקינה הרי שהוא ישוחרר חזרה ליחידה שלו, אולם, אם החייל הודה בעבירה או שנמצאו סמים ברשותו או ראיות המעידות על השימוש שלו בסמים או שהדגימה שהוא נתן יצאה לא תקינה,  הרי שיוגש נגדו כתב אישום ובהמשך הוא יישפט ואם יימצא אשם יקבל עונש משמעותי.

  כיצד בוחרים עורך דין צבאי?

  אם אתם נעצרים בגין עבירות סמים בצבא, הרי שחשוב ביותר שתבחרו בשירותיו של עורך דין צבאי מקצועי ומנוסה עבור ייצוג וליווי בעבירות מעין אלה. עורך דין צבאי הוא עורך דין אשר מכיר היטב את מערכת המשפט הצבאי ומוסמך לייצג במסגרת משפטים הנערכים במערכת המדוברת כל אדם העומד למשפט. טרם בוחרים בעורך דין מעין זה יש לוודא כי הוא מומחה בתחום, מקצועי, בעל ותק ובעל המלצות רבות.

  עורך דין עבירות סמים בצבא

  אילו עבירות סמים בצבא עלולות להוביל למאסר?

  * סירוב לבצע בדיקת שתן – חשוב להדגיש כי לא כל דרישה לבצע בדיקת שתן חובה לכבד. רק כשישנו צו ספציפי שהוצא ע"י קש"ב (קצין שיפוט בכיר) לגבי חייל מסוים, חובה לשתף פעולה. בכל מצב אחר, ובפרט כשמתבצעות בדיקות מדגמיות, תוכלו לסרב לדרישה וגם לבקש להתייעץ עם עורך דין. לעומת זאת אם ישנו צו קש"ב, סירוב לעבור את הבדיקה עלול להוביל לעונש מאסר של עד שנתיים!

  * שימוש בסמים בבסיס – כולל במקרים שבהם מדובר במעידה חד-פעמית. גם אם השימוש בסם כזה או אחר התרחש מחוץ לבסיס, הענישה עלולה להיות קשה.

  * סחר בסמים – עבירה חמורה במיוחד גם כשמדובר באזרחים, וגם חיילים שמואשמים בה עלולים להיכלא לשנים רבות.

   

  משרד עו"ד עבירות סמים בצבא

  איך עו"ד מנוסה מונע מאסר בפועל? עבירות סמים בצבא עלולות כאמור להוביל למאסר בפועל, ואפילו ממושך. עורך דין עם ניסיון בייצוג חיילים החשודים בביצוע עבירות אלה, עשוי להיות ההבדל בין כלא לבין עונשים קלים יותר ואפילו הגעה להסדר מותנה – הסדר שבו הצבא סוגר את התיק ללא רישום פלילי וכמובן ללא עונש, כשבתמורה החייל מתחייב לעמוס במספר תנאים (למשל ביצוע בדיקות שתן תקופתיות). עו"ד בנימין מלכא מספק ייעוץ משפטי והגנה לחשודים ונאשמים בעבירות סמים על בסיס ניסיון רחב היקף, היכרות מעמיקה עם המערכת הצבאית והתנהלות נחושה.

  זקוקים לייעוץ משפטי דחוף?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות תשובות-כל מה שחשוב לדעת:

   מהו תפקידו של עורך דין פלילי?

   עורך דין פלילי מספק ייצוג משפטי לאנשים העומדים בפני כתב אישום פלילי.
   פועל לבניית הגנה משפטית חזקה, לנהל משא ומתן לעסקות טיעון וייצוג לקוחותיו בבית המשפט.

   מדוע ייצוגו של עורך דין פלילי חשוב ומשמעותי?

   אם אתם עומדים בפני כתב אישום פלילי, חשוב והכרחי להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי.

   עורך דין פלילי מומחה יכול לספק לך את ההכוונה והתמיכה המשפטית הדרושה לך כדי לנווט במערכת המשפט הפלילית, לבנות הגנה חזקה ולהשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור התיק שלך.

   כמה עולה עורך דין פלילי?

   העלות של עורך דין פלילי משתנה בהתאם לניסיון, מומחיות ומיקומו.

   רוב עורכי הדין הפליליים עובדים על בסיס שכר טרחה והעלויות הכרוכות בכך יכולות לנוע בין כמה מאות שקלים ועד לעשרות אלפי שקלים. חשוב להכיר את העלויות הכרוכות בכך ואת אפשרויות התשלום הזמינות בעת בחירת עורך דין פלילי.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן