זקוקים לייעוץ משפטי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  עבירת תקיפה

  תקיפה היא אחת העבירות הנפוצות ביותר. ההגדרה שלה רחבה מאוד: כל הפעלה של כוח, וגם של אמצעים אחרים כגון חשמל, ריח, אור, חום או גז, כנגד אדם אחר מוגדרת כתקיפה, בין אם גרמה נזק ובין אם גרמה "רק" אי נוחות. מאחר שעבירה זו מפרה את אחד הכללים החשובים ביותר בחיים, האוטונומיה של כל אדם על גופו, הענישה עליה עשויה להיות קשה ולכלול גם מאסר בפועל. בהתאם מומלץ למי שחשוד בביצוע עבירת תקיפה, ועוד יותר מכך למי שהוגש נגדו כתב אישום שכולל סעיף מהסוג הנ"ל, להיעזר בעורך דין מנוסה. עו"ד בנימין מלכא הוא מומחה למשפט פלילי עם בקיאות מקצועית מעמיקה בתחום עבירות התקיפה.

  עבירת תקיפה

  הסוגים השונים של עבירת תקיפה

  * תקיפה סתם – הדרגה הקלה ביותר של תקיפה, אבל גם עליה רשאי בית המשפט לגזור עונש מאסר בפועל – של עד שנתיים.

  * תקיפה הגורמת חבלה של ממש – תקיפה שהובילה לפגיעה פיזית שלא חייבת להיות חמורה מאוד. גם שטף דם למשל הופך תקיפה "סתם" לתקיפה שגרמה חבלה של ממש, ושהעונש המרבי עליה הוא 3 שנות מאסר.

  * תקיפה בנסיבות מחמירות – תקיפה שתוכננה והוצאה לפועל ע"י יותר מאדם אחד (גם אם רק אחד התוקפים פגע בפועל בקורבן) מוגדרת כ"תקיפה בנסיבות מחמירות". גם תקיפה של קרוב משפחה, כולל קרוב משפחה לשעבר, מוגדרת כך. נסיבות מחמירות מאפשרות לבית המשפט להכפיל את עונש המאסר המרבי.

  * תקיפת חסרי ישע וקטינים / תקיפת זקנים – סוגי תקיפות שהמחוקק קבע לגביהן רף ענישה גבוה יותר מהרגיל, עד 10 שנות מאסר במקרה של זקנים ועד 9 שנות מאסר אם הקורבן הוא קטין או חסר ישע.

   

  עו"ד פלילי עבירות תקיפה

  ייצוג משפטי מחויב ומקצועי עורך דין שמייצג חשוד או נאשם בביצוע עבירת תקיפה, יכול לסייע ללקוח שלו במספר דרכים אפשריות – למשל הטלת ספק בעצם התקיפה. אופציה נוספת היא טענת הגנה עצמית (כל עוד הפגיעה בתוקף הייתה הכרחית ובעוצמה סבירה) ועוד כדאי לדעת שכדי להרשיע אדם בתקיפה התביעה נדרשת להוכיח שהוא היה מודע למעשיו וידע שמעשיו עלולים לגרום נזק לקורבן. עו"ד בנימין מלכא הוא עורך דין פלילי עתיר ניסיון שכבר ייצג בהצלחה חשודים ונאשמים בכל סוגי עבירות התקיפה. הליווי המשפטי ניתן בזמינות גבוהה ומתוך מחויבות אמיתית.

  זקוקים לייעוץ משפטי דחוף?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן