זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  עבירת תקיפה

  תקיפה היא אחת העבירות הנפוצות ביותר. ההגדרה שלה רחבה מאוד: כל הפעלה של כוח, וגם של אמצעים אחרים כגון חשמל, ריח, אור, חום או גז, כנגד אדם אחר מוגדרת כתקיפה, בין אם גרמה נזק ובין אם גרמה "רק" אי נוחות. מאחר שעבירה זו מפרה את אחד הכללים החשובים ביותר בחיים, האוטונומיה של כל אדם על גופו, הענישה עליה עשויה להיות קשה ולכלול גם מאסר בפועל. בהתאם מומלץ למי שחשוד בביצוע עבירת תקיפה, ועוד יותר מכך למי שהוגש נגדו כתב אישום שכולל סעיף מהסוג הנ"ל, להיעזר בעורך דין מנוסה. עו"ד בנימין מלכא הוא מומחה למשפט פלילי עם בקיאות מקצועית מעמיקה בתחום עבירות התקיפה.

  עבירת תקיפה

  הסוגים השונים של עבירת תקיפה

  * תקיפה סתם – הדרגה הקלה ביותר של תקיפה, אבל גם עליה רשאי בית המשפט לגזור עונש מאסר בפועל – של עד שנתיים.

  * תקיפה הגורמת חבלה של ממש – תקיפה שהובילה לפגיעה פיזית שלא חייבת להיות חמורה מאוד. גם שטף דם למשל הופך תקיפה "סתם" לתקיפה שגרמה חבלה של ממש, ושהעונש המרבי עליה הוא 3 שנות מאסר.

  * תקיפה בנסיבות מחמירות – תקיפה שתוכננה והוצאה לפועל ע"י יותר מאדם אחד (גם אם רק אחד התוקפים פגע בפועל בקורבן) מוגדרת כ"תקיפה בנסיבות מחמירות". גם תקיפה של קרוב משפחה, כולל קרוב משפחה לשעבר, מוגדרת כך. נסיבות מחמירות מאפשרות לבית המשפט להכפיל את עונש המאסר המרבי.

  * תקיפת חסרי ישע וקטינים / תקיפת זקנים – סוגי תקיפות שהמחוקק קבע לגביהן רף ענישה גבוה יותר מהרגיל, עד 10 שנות מאסר במקרה של זקנים ועד 9 שנות מאסר אם הקורבן הוא קטין או חסר ישע.

   

  עבירת תקיפה

  עבירת תקיפה היא עבירה אשר יכולה להיות קלה יחסית כאשר היא מובילה לפציעה קלה, אך היא יכולה להיות חמורה יותר במידה והיא מובילה לפגיעה משמעותית באדם המותקף לרבות במוות שלו. חוק העונשין קובע כיום מגוון רחב של עבירות תקיפה כאשר לכל סוג של עבירה יהיה עונש מסוג שונה. לא פעם עבירות מעין אלה יכולות להסתיים בעונש מאסר. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם ניתן לבטל הרשעה פלילית של נאשם או להגיע למצב שהוא כלל לא מורשע מלכתחילה. חשוב מאוד להבין מהי בעצם אותה עבירת תקיפה והדבר החשוב ביותר הוא ללא ספק לבחור עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה במידה ואתם נחשדים בעבירה המדוברת.

  עבירת תקיפה- במה מדובר?

  עבירת תקיפה היא עבירה אשר מוגדרת בחוק העונשין, בסעיף 378. ניתן לומר כי בהתאם לחוק המדובר עבירת תקיפה רגילה אשר כתוצאה ממנה לא קרה שום נזק לנתקף, היא עבירה אשר ניתן לקבל לגביה עד שנתיים מאסר במקסימום. עבירה חמורה יותר היא עבירה שגרמה לחבלה כאשר במקרה הזה העונש יהיה משמעותי יותר. כמו כן, החוק קובע כי במידה והתבצע תקיפה במסגרת גניבה, התנגדות למעצר או פשע, הרי שמדובר על תקיפה שניתן להגדיר אותה בנסיבות מחמירות והעונש עליה יכול להיות 3 שנות מאסר. עבירת התקיפה החמורה ביותר היא עבירת תקיפה אשר התבצעה על ידי מספר אנשים והעונש על עבירה מעין זאת יכול להיות עד חמש שנות מאסר. עבירת תקיפה חמורה נוספת היא עבירת תקיפה כנגד בן משפלה כלשהו, תקיפה של קטין המוגדר כחסר ישע שאז העונש הצפוי לתוקף יכול להיות עד שש שנות של ממש. מדובר על עונש כפול מעונש על תקיפה רגילה. גם תקיפה של עובד ציבור היא תקיפה המוגדרת כעבירה מאוד חמורה וככל שמדובר על איש ציבור בכיר יותר כך העבירה חמורה יותר והעונש הצפוי עליה עלול להיות משמעותי וחמור יותר.

  רישום פלילי על עבירת תקיפה

  השאלה הנשאלת בנוגע לעבירות תקיפה היא האם האדם שנחשד בעבירה הוא אדם שיהיה לו רישום פלילי. ובכן, אם יש מספיק הוכחות שהוא אכן תקף, והוא יורשע בדין מטבע הדברים גם יהיה לו רישום פלילי. יחד עם זאת, ישנם מקרים מיוחדים שבהם כאשר האדם כבר עומד לדין והואשם בתקיפה, אך יחד עם זאת יחליט בית המשפט שלא יהיו לו רישום פלילי. יחד עם זאת, לא מדובר על דבר שקל להשיג ובכדי להביא את האדם למצב זה עליו לבחור עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה שיעניק לו ייצוג וליווי שישיגו עבורו את המקסימום במצבו.

  עו"ד פלילי עבירות תקיפה

  ייצוג משפטי מחויב ומקצועי עורך דין שמייצג חשוד או נאשם בביצוע עבירת תקיפה, יכול לסייע ללקוח שלו במספר דרכים אפשריות – למשל הטלת ספק בעצם התקיפה. אופציה נוספת היא טענת הגנה עצמית (כל עוד הפגיעה בתוקף הייתה הכרחית ובעוצמה סבירה) ועוד כדאי לדעת שכדי להרשיע אדם בתקיפה התביעה נדרשת להוכיח שהוא היה מודע למעשיו וידע שמעשיו עלולים לגרום נזק לקורבן. עו"ד בנימין מלכא הוא עורך דין פלילי עתיר ניסיון שכבר ייצג בהצלחה חשודים ונאשמים בכל סוגי עבירות התקיפה. הליווי המשפטי ניתן בזמינות גבוהה ומתוך מחויבות אמיתית.

  זקוקים לייעוץ משפטי דחוף?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות תשובות-כל מה שחשוב לדעת:

   מהו תפקידו של עורך דין פלילי?

   עורך דין פלילי מספק ייצוג משפטי לאנשים העומדים בפני כתב אישום פלילי.
   פועל לבניית הגנה משפטית חזקה, לנהל משא ומתן לעסקות טיעון וייצוג לקוחותיו בבית המשפט.

   מדוע ייצוגו של עורך דין פלילי חשוב ומשמעותי?

   אם אתם עומדים בפני כתב אישום פלילי, חשוב והכרחי להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי.

   עורך דין פלילי מומחה יכול לספק לך את ההכוונה והתמיכה המשפטית הדרושה לך כדי לנווט במערכת המשפט הפלילית, לבנות הגנה חזקה ולהשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור התיק שלך.

   כמה עולה עורך דין פלילי?

   העלות של עורך דין פלילי משתנה בהתאם לניסיון, מומחיות ומיקומו.

   רוב עורכי הדין הפליליים עובדים על בסיס שכר טרחה והעלויות הכרוכות בכך יכולות לנוע בין כמה מאות שקלים ועד לעשרות אלפי שקלים. חשוב להכיר את העלויות הכרוכות בכך ואת אפשרויות התשלום הזמינות בעת בחירת עורך דין פלילי.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן