זקוקים לייעוץ משפטי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  עורך דין צבא מול עורך דין אזרחי

  כל שנה נפתחים מאות תיקים משפטיים בתחום לחימה ודיני צבא בבית המשפט, לכל משפט עוברת שנה לפחות להמשך הטיפול בתהליך החל מגזר הדין ועד לכינוס המשפט בפועל.

  כאשר רוב האנשים חושבים על משפט, הם חושבים על משפט שנערך בבית משפט אזרחי. עם זאת, לא כל המשפטים מתרחשים בבית משפט אזרחי. חלקם מופיעים בבית משפט צבאי.  

  הליך משפט וגזר דין בבית דין צבאי

  לבית משפט צבאי יש מערך של כללים ותקנות שיכולים להשתנות באופן משמעותי לעומת המשפט האזרחי.

  ישנם מקרים בהם חייל יכול להפר את חוק הלחימה, אך לא להפר חוקים אזרחיים כלשהם. במקרים אלה, אין שום מקרה שיביא את הדין בבית משפט אזרחי, כך שרק בית משפט צבאי יכול לדון בתיק.

  ישנן עבירות שכאשר הן מתבצעות הן מפרות את החוק האזרחי והן את הצבא. במקרים אלה, הנאשם יכול לעמוד לדין בשני בתי המשפט או בשני בתי המשפט. הנאשמים יכולים לעמוד באישומים בבית משפט ממלכתי וצבאי, אך לא בבית משפט פדרלי וצבאי.

  מתי בית משפט צבאי הוא אפשרות?

  יש פשעים המפרים רק חוקי לחימה ויכולים להישמע רק על ידי בית משפט צבאי.

  כללים אלה חלים אך ורק על חברי שירות פעילים וכוללים מרד, הרגעה, התנהלות בלתי מוסדרת ואי קיום הוראות.

  אך לעומת זאת פשעים אחרים מפרים חוקים אזרחיים וצבאיים (כמו שוד, תקיפה ורצח). במצבים אלה ניתן היה להעמיד לדין את הנאשם בכל אחד מבתי המשפט.

  במקרים מסוימים, הוא עשוי להישפט בשניהם. למרות שלא ניתן להעמיד לדין חבר שירות בבית משפט פדרלי וצבאי בגין אותה פשע, אך ניתן להעמידו לדין בבית משפט ממלכתי ובצבאי בגין אותה עבירה.

  עורך דין צבאי מול עורך דין אזרחי

  לעורך דין צבאי ועורך דין אזרחי יש סוגיות שונות להתמודד איתן. החוקים שונים, התהליכים שונים והתוצאות שונות.

  זקוקים לייעוץ בדיני משפחה?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   עו"ד דיני משפחה

   משרד עו"ד בנימין מלכא ושות' הוא בעל ניסיון עשיר בניהול תיקי גירושין, על כל המשתמע מכך: מזונות, משמורת, הסדרי שהות עם הילדים ועוד. המשרד עוסק בין היתר גם בצו הרחקה או צו הגנה – הלקוחות שלנו יודעים שיש על מי לסמוך ולהישען ברגעים הפחות נעימים בחיים. תחום התמחות נוסף הוא ירושות וצוואות – כאשר צריך לדאוג שהכסף והרכוש שמגיע לכם מיקיריכם יגיע לידיכם, משרד עו"ד בנימין מלכא ושות' יהפכו כל אבן כדי שזה יקרה.

   עורך דין סכסוכים אזרחיים

   משרד עו״ד בנימין מלכא ושות׳ מייצג לקוחות בתיקים אזרחיים מורכבים, לרבות סכסוכים כספיים, חוזים, עסקאות וכד׳. עו״ד מלכא התמחה במחלקת הליטיגצה במשרד עו״ד גדעון פישר ושות׳, אצל כבוד השופט (בדימוס) אליהו וינוגרד ז״ל. בנוסף, משרד עו״ד בנימין מלכא ושות׳ מתמחה בהגשת תביעות, ואף מגן על נתבעים, לפי חוק איסור לשון הרע, לרבות קובלנה פלילית. עו״ד בנימין מלכא הנו סגן יו״ר ועדת לשון הרע בלשכת עורכי הדין, במחוז תל אביב.

   עורך דין מומחה משפט פלילי

   עו״ד בנימין מלכא מומחה במשפט פלילי בעל ניסיון רב בתחום דין פלילי, טיפל בתיקי פשעים חמורים, כולל הופעות בבתי המשפט השונים, לרבות בית המשפט העליון. עו״ד מלא מעניק ייעוץ וליווי בעבירות סמים, עבירות מין, עבירות אלימות ועבירות מיסוי וכלכלה. עו״ד בנימין מלכא מומחה משפט פלילי מייצג את את לקוחות המעוניינים לפנות לערכאות ערעור. עו״ד בנימין מלכא זמין 24/7 במקרים דחופים ומעניק שירות בתחום משפט פלילי ללקוחותיו בכל חלקי הארץ.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין